Jak to właściwie jest – co oznacza dla Ciebie szczęście?

 

szczęście   Każdy z nas postrzega szczęście inaczej. Dla każdego oznacza ono co innego. Człowiek cieszy się z wielu rzeczy i mówi, że jest szczęśliwy podając różne powody. Myślę, że powodów do…

 

mówienia o szczęściu jest wiele. Może na wstępie wymieńmy sobie kilka powodów, z których uważamy, że jesteśmy szczęśliwi :
– zdrowie
wolność finansowa
– praca która sprawia nam przyjemność
– harmonijne życie w rodzinie
– ładna pogoda

To tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że mówimy mam szczęście ponieważ … Trzeba pamiętać o tym, żeby mówić o tym z czego jesteśmy szczęśliwi. Mówiąc o szczęściu przyciągamy je. Osobiście uważam, że moje szczęście spotkało mnie wiele razy w życiu. Takim ważnym momentem w moim życiu kiedy to powiedziałem, że spotkało mnie szczęście było poznanie mojej żony, znalezienie pracy która sprawia mi radość i wiele innych.

 

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek co dla Ciebie szczęście ?

 

Pomyśl na spokojnie a następnie zastanów się co mógłbyś zrobić w tym kierunku aby być jeszcze szczęśliwszym. Nigdy nie wstydź się mówić o tym co daje Ci szczęście. Bądź szczęśliwy i rób to co daje ci szczęście. Im częściej będziesz o tym mówić tym częściej będzie Cie spotykać szczęście. Myślę, że jeszcze nie raz powrócimy do tego tematu i będziemy się wymieniać swoimi spostrzeżeniami na temat szczęścia. Serdecznie zapraszam do wspólnej rozmowy na ten temat w postaci komentarzy.

 

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się z innymi na Facebooku i na Google+:

2 komentarze

 1. 03.08.2013

  Masz rację, szczęście to dla każdego co innego.
  Uważam się za szczęśliwego człowieka i generalnie szczęście mi dopisuje, choć bywały trudne chwile. Chwile zwątpienia, przygnębienia, rezygnacji. Dotychczas zawsze udawało mi się podźwignąć z kolan i stawać do walki o lepsze jutro. Może dlatego cieszę się każdym dniem, każdą chwilą spędzoną z moją rodziną, cieszę się dobrym zdrowiem i tym wszystkim co mnie w bliższym lub dalszym czasie spotka dobrego.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

  • 18.08.2013

   Powiem szczerze, że nie każdy potrafi się cieszyć każdym dniem, chwilą. Większość ludzi potrafi tylko narzekać i mówić o tym jak to jest im źle i jacy są nieszczęśliwi. Niewielka ilość ludzi potrafi się cieszyć tym co mają, jak również niewielu z nas potrafi zrobić coś w tym kierunku aby być szczęśliwszym mimo, że możliwości jest niesamowicie wiele. Tak więc Jacku myślę, że Ty należysz tak jak ja do tej mniejszości, która potrafi się cieszyć z każdego drobiazgu i robią coś w tym kierunku aby być szczęśliwszym.

Odpowiedz na komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *